Stále více našich klientů se na nás obrací s dotazem, zda lze použít klasickou práškovou henu k tetování. Podařilo se nám z několika pramenů získat návod, který jsme také sami vyzkoušeli v praxi. Předem musíme upozornit, že na rozdíl od tetování klasického, je tetování henou méně výrazné a velmi obtížně lze vytvářet drobné vzory. Barva tetování je červenohnědá a záleží na barvě pokožky – čím je pokožka tmavší, tím více splývá tetování s podkladem.

Postup: Množství asi jedné polévkové lžíce práškové heny rozmícháme s citrónovou šťávou (přírodní nebo koncentrátem). Mícháním a hnětením vytvoříme hmotu, která drží svůj tvar – jakési těsto, z kterého vytvoříme kouli. Tu pak necháme v pokojové teplotě uležet zhruba 12 hodin. Potom dáme tuto kouli do mísy a přidáme kávovou lžičku eukalyptového oleje a kávovou lžičku hřebíčkového oleje. Postupně pak mícháme a přidáváme vodu až do chvíle, než se vytvoří kašovitá hmota. Tuto hmotu pak mícháme a třeme tak dlouho, až je co nejjemnější.

Na dobře omytou, usušenou a mastnoty zbavenou pokožku nanášíme vlastní vzor, který jsme si vybrali. Nanášení vyžaduje značnou trpělivost. Můžeme buď použít ostrého předmětu (např. párátka) na jehož hrot nabíráme malá množství a nanášíme na pokožku, nebo můžeme použít mikrotenový sáček s malým otvorem a hmotu vytlačovat. Můžeme také použít šablonu, kterou přilepíme na pokožku a barvu nanášíme na nezakryté plochy.

Po dokončení díla počkáme, než hmota dokonale zaschne a pak ji sloupneme. Doporučuje se před sloupnutím hmotu několikrát potřít směsí citronu s cukrem, čímž by se měla barva zvýraznit. Naše zkušenost však toto nepotvrdila a žádný rozdíl jsme nezaznamenali.

Tetování henou vydrží na pokožce asi 14 dní. Nespotřebovanou hmotu zakryjeme v misce folií a v lednici ji můžeme uchovat ještě zhruba dva týdny pro další použití.

Suroviny:
prášková hena
citrónová šťáva
eukalyptový olej
hřebíčkový olej

Všechny suroviny můžete zakoupit v našem obchodě, případně si můžete hennu i oleje objednat přes e-shop.

Krásné tetování Vám přeje HENNE s.r.o.

UPOZORNĚNÍ!

Množí se dotazy na tetování tzv. černou hennou. Černá henna neexistuje, v černé barvě Henne Color je 95% přírodního indiga a 5% přírodní henny. Prosím, přečtěte si následující odkaz, kde popisují zdravotní rizika tetování „černou hennou“.

www.vseprozdravi.cz/zpravy/malovani-hennou/html – do sloupečku „hledání“ zadejte slovo „tetování“