Pokud chcete obdržet odpověď e-mailem, vyplňte i svoji e-mailovou adresu.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů (číst)
 • Lucie 12 října 2021
  Dobrý den, prosím o doporučení vhodného typu barvy pro blond odbarvovane vlasy. Vím, že u zesvetlenych vlasů je výsledek barvení hennou velmi individuální. Uvědomuji si riziko výsledku, ale nemám bohužel na výběr vzhledem k opakované alergické reakci po klasickém barvení. Chtěla bych tedy vyzkoušet postupně vlasy ztmavit pomocí henny a nevím si rady, kterou formu henne color na začátek zvolit.Děkuji za radu. S pozdravem, Lucie

       Dobrý den,

       Bylo by asi lepší použít Tónovací přeliv, ale nejdřív si na našich stránkách ověřte, že přeliv neobsahuje žádné složky, na které máte alergii. U každého odstínu je uvedené přesné složení. Výhodou přelivu je, že se snadněji nanáší a lépe kryje rozdíly mezi odrosty a chemicky barvenou částí vlasu. Ovšem je zde stejné riziko jako při použití práškové henny na  odbarvované vlasy – výsledný odstín může mít zelený nádech. Pokud vlasy nemáte moc poničené a od posledního barvení uběhlo víc než 8 týdnů, můžete přípravek opatrně otestovat na prameni vlasů. A teprve po uspokojivém výsledku obarvit celou hlavu.

   
 • Denisa 12 října 2021
  Dobrý den,jak často je možné se barvit s henne color nebo jaký doporučujete časový rozestup? Děkuji

  Dobrý den,

       Na normální nebo mastné vlasy se dá henna použít klidně už po dvou týdnech, tam není prakticky žádné omezení. U suchých vlasů se doporučuje rozestup o něco delší, asi 3-4 týdny a do henny přidat malé množství kvalitního rostlinného oleje, aby vlasy nebyly moc vysušené.

 • Karolína 12 října 2021
  Dobrý den, co by jste mi prosím doporučili s vašich produktu? Vlasy si nebarvim, mam je strašně moc suché, roztrepene, velký objem jak africanka😁 a vubec mo nerostou a hodně mi vypadávají, mam vlasy kudrnate pod vlasama u krku je mam kudrnate ale to m ani ne do pulky hlavy zbytek hlavy az na horu k čelu to mam jak slámu nevím co snima mam dělat, vlasy si nijak tepelně neupravuji. Používám pouze zabali olivoveho oleje a jinak po omyti kokosový olej ale do půl dne to mam hned vysušené.

       Dobrý den,

       Mohla byste určitě používat Tónovací masku HenneColor, které obsahují hennu, bambucké máslo a olej Ylang-ylang a vaše vlasy nejen oživí, ale i natónují do požadovaného odstínu, nebo Výživnou vlasovou kúru Premium Végétal, obsahující hennu, mangové máslo, fíkový ocet a zelený čaj. Vlasy oživí a dodá jim lesk. Podrobnější informace najdete na našich stránkách v příslušných kategoriích.

 • Natálie 12 října 2021
  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Chtěla bych zkusit mahagonovou nebo burgundskou barvu. Mám přírodní hnědé. Jako malá blond ale ztmavlo to :).. Mám ale chemicky oodbarvene vlasy na blond. Chytne mi to? A jak dlouho to mám nechat? Nechci být rezavá ani zelená. A jde henna prebarvit hnědou na oriskovou? Kdyby mi jedna z těch výše zmiňovaných nesedela.. Děkuji

   Dobrý den,

       Je mi to líto, ale na odbarvené vlasy použití henny ani přelivů vůbec nedoporučujeme. Právě u odbarvených vlasů by se totiž mohlo stát, že by výsledný odstín byl do zelena. Pokud byste ale přesto chtěla barvení vyzkoušet  a vaše vlasy nejsou moc poničené a od posledního barvení uplynulo víc než 8 týdnů, můžete barvu opatrně vyzkoušet na pramínku vlasů, abyste viděla výsledek. Ale v tom případě bude výsledný odstín při použití těchto dvou barev opravdu velice výrazný. Můžete se orientovat ve vzorníku, který najdete v příslušných kategoriích na našich stránkách – Prášková henna nebo Tónovací přelivy.

 • Jana Nevřalová 12 října 2021
  Dobrý den, již více než rok používám vaši práškovou barvu Blond Doré, vlastní barva je cca špinavá blond nebo světle hnědá. Chtěla bych zkusit tmavý odstín s výsledkem cca černohnědá. Předpokládám že černá není vhodná, lépe použít hnědou a vícekrát aby byla hodně tmavá. Vím že je barva permanentní, ale chtěla bych se zeptat do jaké míry může barva během měsíce do další aplikace vyblednout aby nebyly tak znatelné odrosty a jak moc mohou být tyto odrosty „přirozené“ vzhledem ke krycím schopnostem práškové barvy (jednotlivé prameny mohou mít trochu odlišný tón). Měla jsem kdysi chemickou černohnědou barvu a odrosty byly hodně vidět a vytvářela se rovná čára. A ještě bych se chtěla zeptat, předpokládám že když už barvu nebudu chtít, tak není jiné cesty něž ji nechat odrůst. Platí toto i u přelivů? Nebo ho třeba po roce jen mohu nechat vymýt? Píšete že má ale větší krycí schopnosti, předpokládám že to znamená že nebude vznikat tak přirozený odstín jako u práškové (jeden pramen trochu světlejší než druhý). Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Jana

    Dobrý den,

       U výsledného odstínu barvení hennou vždy záleží na původní barvě vlasů a to i u přelivů. A obávám se, že takto světlé vlasy henna ani přeliv na Vámi požadovaný odstín vůbec neobarví. Podívejte se na naše stránky a v kategorii Práškové barvy i Tónovací přelivy najdete vzorník, kde si může porovnat výsledky barvení. Pokud ve sloupečku  u Vaší barvy vlasů nenajdete u hnědé nebo černé barvy žádný vzorek vlasů, výrobce použití tohoto odstínu nedoporučuje.

 • Hanka 12 října 2021
  Dobrý den,Chci si vlasy obarvit čistou hennou (tedy prostě zrzavou). Z předchozí zkušenosti vím, že na moje vlasy henna chytá docela dobře (měla jsem hnědo-zrzavou). Mám středně hnědé vlasy. Barvit se chci jen pro ozváštnění, změnu a zkoušku jak budu s zrzavými vlasy vypadat. Vím, že se budu chtí vrátit zpět ke své přirozené barvě. Nechtěla bych ale barvemé vlasy stříhat… Proto se chci zeptat, jestli se henna postupem času vymyje, nebo alespoň udělá plynulý barevný přechod. Nechci mít vlasy potom uplně dvojbarevné a přechod jak podle pravítka. Jsou tedy odrosty hodně viditelné, nebo se henna přizpůsobí?Předem děkuji za odpověď

   Dobrý den,

       Prášková henna se úplně nevymyje, takže odrosty budou vždy viditelné. Pokud už předem víte, že se budete chtít vrátit zpět ke své barvě, doporučuji použít raději tónovací přelivy HennéColor, nebo Premium Végétal. Odmyjí se za přibližně 6-8 umytí vlasů a máme širokou barevnou škálu. Přehled odstínů a vzorník najdete na našich stránkách v kategorii Tónovací přelivy.

 • Julie 12 října 2021
  Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně užití henne color a alergie. Mám alergii na chemické barvy, takže se již 10 let nebarvím. Začínají mi ale přibývat šediny a to uz mě chytá lehká hysterie, co budu dělat, když se nemohu barvit. Jsou také na hennu nějaké časté alergické reakce? Test před barvení si udelam, ale je pro mě neprůkazný, protože se mi alergie vzdy objevila az při delším užívání barvy. Děkuji.

   Dobrý den,

       Za skoro třicet let práce s hennou si nepamatuji, že by nám někdo ze zákazníků říkal o alergické reakci na hennu, i když vyloučit to samozřejmě nemohu. Takže co se týká práškové henny, tam by to mělo být s naprosto minimálním rizikem. A co se přelivů týká, na našich stránkách máme u každého odstínu napsané přesné složení. Pokud máte zjištěné konkrétní složky, na které jste alergická, můžete si je porovnat se složením výrobku.

   
 • Sára 12 října 2021
  Dobrý den. Chtěla bych si koupit hennu přeliv na vlasy. Žiju v lese a vše vypouštím přes bio čisičku rovnou do přírody. Takže bych chtěla si být jistá, že výrobek neobsahuje žádné látky, které se 100% nerozloží. Můžete mi, prosím, poradit s výběrem?

       Dobrý den,

       Co se týká práškové henny, jedná se o čistě rostlinný produkt, který je 100% rozložitelný.  Složení dalších produktů z hlediska biologické odbouratelnosti bohužel nejsme schopni zanalyzovat.