Přírodní regenerační barvy na vlasy

Práškové vlasové barvy Henne Color jsou šetrné vlasové barvy, jejichž základ tvoří henna, rostlina, která je známá svým pozitivním vlivem na vlasy. Barvy nenarušují strukturu vlasu, nedráždí pokožku. Jejich pravidelným používáním dosáhnete sytého barevného odstínu a přirozeného lesku vašich vlasů. Vaše vlasy budou lesklé, silné a chráněné před nepříznivými vnějšími vlivy.

Nakupujte v našem e-shopu

 

Odstíny práškových barev Henna:

  • VITAMÍNOVÁ – směs bylinek – nebarví – obsahuje kůru chininovníku, listy tymiánu, břízy, kopřivy a hennu. Je výborná jako přírodní regenerační kůra i na chemicky poškozené vlasy. Aplikuje se stejným způsobem jako prášková henna, výsledkem jsou ozdravené lesklé vlasy. Tuto kůru doporučujeme i na „opravu“ chemicky zničených vlasů před použitím práškové henny nebo Henne Color přelivu.
  • NEUTRÁLNÍ – obsahuje bezbarvou hennu Cassia italica a hennu Lawsonia inermis. Skvěle posílí slabé, lámavé a zplihlé vlasy.
  • ZLATÁ BLOND – obsahuje bezbarvou hennu, rebarboru, heřmánek, rozmarýn a hennu
  • MĚDĚNÁ – přírodní henna Lawsonia inermis bez dalších přísad
  • MAHAGONOVÁ – obsahuje hennu a sodium picramate
  • BORDÓ – obsahuje hennu a sodium picramate
  • KAŠTANOVÁ – obsahuje indigo, hennu a bezbarvou hennu
  • HNĚDÁ – obsahuje indigo a hennu
  • ČERNÁ – obsahuje indigo a hennu

 

Henna, kterou zpracováváme do našich produktů, roste v Indii nebo v Egyptě. Je pečlivě vybírána a tříděna. Garantujeme nulový obsah těžkých kovů a PPD, které mohou v některých případech způsobovat těžké alergické reakce. Pro vaši bezpečnost podrobujeme naše výrobky mikrobiologickým testům v nezávislých specializovaných laboratořích.
Přípravky neobsahují silikony, čpavek, kysličník, PPD, resorcinol ani chemické parfémy.
Všechny výrobky jsou testovány pod lékařským dozorem.

Henna je jedno z nejstarších přírodních barviv. Pokryje vlasy tenkou PREPARAZIONE HENNE PER TINTURA CAPELLIvrstvičkou, tím je barevně natónuje, vlasové šupinky přilnou k vlasovému stvolu, takže vlas bude krásně lesklý, silný a zároveň ochráněný před vnějšími nepříznivými vlivy.Čím déle henna na vlasech působí, tím sytější bude barevný odstín, který ale bude vždy ovlivněný původní barvou vlasů. Na šedivých vlasech bude barva vždy o něco světlejší, dlouhodobou aplikací se ale rozdíl bude stírat. Na vlasy henna přilne natrvalo, odmývá se minimálně. Hennu je možno aplikovat v libovolném časovém odstupu podle potřeby a rychlosti růstu vlasů, obvykle 2x měsíčně. Jednotlivé odstíny lze spolu míchat podle libosti.

 

 

 

Upozornění: Henna výrazně nezesvětlí barvu vašich vlasů. Doporučujeme vyzkoušet na pramínku vlasů, abyste zjistili výslednou barvu. Maximální opatrnost platí pro vlasy chemicky zesvětlované a po trvalé kdy je nezbytné počkat nejméně 6-8 týdnů před aplikací henny a pro začátek je žádoucí zkrátit dobu jejího působení na vlasech.

Henna se rozmíchá s horkou vodou v poměru asi 3:1 do konzistence středně husté kaše. Do směsi se může přidat „oříšek“ kondicioneru Henne Color pro lepší nanášení henny na vlasy. Aplikuje se na umyté prosušené vlasy, hlava se zabalí do igelitu a do ručníku, protože henna v teple lépe uvolňuje barvivo. Doba působení je minimálně 30 minut, ale platí, že čím déle henna působí, tím lepší je její barevný i regenerační efekt.

Balení vystačí zhruba na 2 aplikace pro vlasy dlouhé na ramena.

 

hena_a_citrony.jpg Výše popsaný způsob aplikace henny je jen jedním z mnoha možných, které jste mohli slyšet od známých nebo najít třeba na internetu. V podstatě se dá říct, že s hennou nemůžete nic zkazit ať už do ní přimícháte silný odvar z černého čaje, kávu, kávovou sedlinu, kakao, rostlinné oleje, červené víno, chilli, různé koření – badyán, hřebíček, skořice, mléko, jogurt nebo žloutek.

Někdo si hennu zalévá vařící někdo jen studenou vodou a hned aplikuje, aby mu barvivo „nevyprchalo“, jiný zase nechává rozmíchanou hennu přes noc v lednici, aby se barvivo uvolnilo, protože pak lépe barví vlasy. Opodstatnění má přídavek citrónové šťávy, trošky octa nebo něčeho kyselého – to pomáhá lépe uzavřít šupinatou vrstvu vlasu a ty jsou pak lesklejší.

Klidně si vyzkoušejte, co vám nejlépe vyhovuje, fantazii se meze nekladou.

Balení 100g

 

Henna práškové (přírodní) barvy PREMIUM VÉGÉTAL nakupujte v našem eshopu

Henna klasické přírodní barvy na vlasy nakupujte v našem eshopu